Warsztaty portretu dziecięcego z Gosią Jurasz

Pewnego słonecznego dnia w Krakowie, z niecierpliwością czekałem na rozpoczęcie warsztatów z portretu dziecięcego, na których miałem przyjemność uczestniczyć. Z ogromnym zapałem postanowiłem zgłębić tajniki tego rodzaju fotografii pod okiem doświadczonej instruktorki – Gosi Jurasz.

Warsztaty odbywały się w przestronnej pracowni, w samym sercu miasta, gdzie wśród klimatycznych uliczek krakowskich, można było poczuć tętno życia artystycznego. Atmosfera warsztatów była niezwykle przyjazna, co sprzyjało nawiązywaniu kontaktów z innymi uczestnikami oraz dzieleniu się swoimi doświadczeniami fotograficznymi.

Gosia Jurasz, prowadząca warsztaty, to utalentowana fotografka z wieloletnim doświadczeniem. Jej urokliwe zdjęcia dziecięce zdobywały liczne nagrody, a jej prace były publikowane w różnych magazynach i portalach fotograficznych. Gosia to także osoba ciepła i życzliwa, która potrafiła przekazać swoją wiedzę w przystępny sposób, dostosowany do potrzeb każdego uczestnika.

Pierwsza część warsztatów skupiała się na teorii, gdzie Gosia opowiadała o ważnych aspektach pracy z dziećmi. Poznaliśmy różne techniki fotograficzne, ale także dowieźliśmy się, jak nawiązać kontakt z małym modelem, jak zbudować z nim relację opartą na zaufaniu, a także jak uchwycić ich prawdziwe emocje i wyjątkowy charakter. Dowiedzieliśmy się również o aspektach prawnych dotyczących fotografowania dzieci oraz o odpowiedzialności fotografa.

Druga część warsztatów to praktyka, w której uczestniczyliśmy w sesji zdjęciowej z kilkoma uroczymi modelami. To był czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy i pod okiem Gosi, mieliśmy możliwość wypróbowania różnych technik fotograficznych. Dzieci były pełne energii, spontaniczności i ciekawości, co zarażało nas wszystkich. Gosia prowadziła sesję z ogromnym zaangażowaniem, pomagając nam uchwycić piękno dzieciństwa.

Podczas warsztatów z Gosią Jurasz nauczyłem się, jakie są najważniejsze aspekty pracy z dziećmi, jak podejść do małego modela oraz jak, przy pomocy odpowiednich technik, stworzyć piękne, wzruszające i pełne emocji fotografie dziecięce. Warsztaty te były dla mnie niezwykle inspirujące i bez wątpienia wniosły sporo nowego doświadczenia do mojego obecnego dorobku fotografa 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *