NICEA – w moim obiektywie

Nicea (Nizza) to piękne miasto położone na południowym wybrzeżu Francji, na Lazurowym Wybrzeżu (Côte d’Azur). Znane z pięknych plaż, historycznych zabytków i bogatej kultury, Nicea przyciąga turystów z całego świata.

Krótka informacja o Nicei:

  1. Historia: Nicea ma bogatą historię, która sięga czasów rzymskich. Znajdują się tu liczne zabytki, takie jak ruiny rzymskiego amfiteatru i starożytna katedra.
  2. Klimat: Nicea ma śródziemnomorski klimat, z ciepłymi, suchymi latami i łagodnymi, wilgotnymi zimami. To sprawia, że jest to doskonałe miejsce na wakacje przez cały rok.
  3. Promenada Anglików (Promenade des Anglais): To słynna promenada wzdłuż wybrzeża, pełna palm i jasnych, niebieskich parasoli. Idealne miejsce na spacer lub relaks na plaży.

Zatrzymałem się w hotelu Ibis, który znajdował się blisko promenady, a tak naprawdę dzieliła ją jedna przecznica. Klimat był niesamowity, wyobraź sobie wylatujesz z Polski gdzie jest raptem 6 stopni a tutaj – 24/25! Dla tego każdemu kto lubi ciepło to miejsce przypadnie do gustu!

Usiądź wygodnie, weź łyk kawy/herbaty i pozwól, że oprowadzę Cię kadrami po tym wspaniałym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *