MONAKO – w moim obiektywie

Monaco to drugie co do wielkości najmniejsze państwo na świecie, po Watykanie. Jest to miasto-państwo położone na Lazurowym Wybrzeżu na południu Francji, słynące z luksusu, kasyn i wyścigów Formuły 1.

Monaco to niewielkie państwo, ale oferujące wiele pięknych miejsc do fotografowania. Przy tej okazji warto było odwiedzić:

  1. Port Hercule – przepiękna przystań z luksusowymi jachtami i wspaniałym widokiem na miasto.
  2. Pałac Książąt Monako – siedziba książąt Monako z panoramą na port i miasto.
  3. Katedra Monako – miejsce pochówku księżnej Grace Kelly i innych członków rodziny książęcej.
  4. Ogród egzotyczny

Ja do Monaco wybrałem się pociągiem z Nicei, połączenie jest szybkie a pociągi jeżdżą co chwile. 🙂
Nicea również ma wiele do zaoferowania, takich jak historyczne Stare Miasto, znane także jako Vieux Nice, urokliwe uliczki pełne kolorowych budynków, Place Masséna czy słynną Promenade des Anglais wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Na wyprawę do Monaco zabrałem moje Sony A7 III wraz z Tamronem 28-75 mm – uważam że to chyba najlepszy z możliwych wyborów. A wszystko spakowałem do mojego niezastąpionego plecaka Shimoda Explore V2 – na długie wędrówki nie wyobrażam sobie nic innego!

Ekscytujące doświadczenie! Już od pierwszych chwil po wyjściu ze stacji kolejowej w Monako można poczuć atmosferę luksusu i bogactwa tego niewielkiego, ale znanego na całym świecie miasta-państwa. Widok wieżowców oraz ekskluzywnych samochodów, takich jak Lamborghini Huracan, tylko potwierdza, że jestem w w dobrym miejscu.


Zapraszam Cię na fotograficzną podróż po monaco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *