Jak powstaje deskorolka – Chwast, AlternativLongboard

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak powstaje deskorolka, której używasz do poruszania się po mieście lub wykonywania szalonych trików? W dzisiejszym reportażu zanurzamy się w fascynujący proces produkcji deskorolek, aby pokazać Ci, jak każdy element jest tworzony z dbałością o szczegóły i jakość. Zapraszamy do świata, w którym drewno i metal zmieniają się w twoją ulubioną deskę!

Proces produkcji deskorolki zaczyna się od wyboru odpowiedniego drewna. Najczęściej stosowanym materiałem jest kanadyjski klon, który charakteryzuje się wytrzymałością i elastycznością. Kiedy odpowiednie drewno zostanie wybrane, producenci przystępują do cięcia desek na odpowiednie kształt.

Jednym z kluczowych etapów w produkcji deskorolki jest personalizowanie. Klienci mogą wybrać różne kształty, rozmiary oraz krzywiznę deski, aby dostosować ją do swoich potrzeb i stylu jazdy. W zależności od preferencji, deski mogą być węższe lub szersze, dłuższe lub krótsze, a także o różnym stopniu wypukłości.Kolejnym ważnym elementem jest malowanie deski oraz dodawanie grafiki. Producenci oferują szeroką gamę wzorów, zarówno od własnych projektantów, jak i od niezależnych artystów. Malowanie odbywa się zazwyczaj za pomocą farb wodnych, które są przyjazne dla środowiska. Wiele marek korzysta również z technologii transferu cieplnego, która pozwala na naniesienie grafik na deskę za pomocą specjalnego papieru i wysokiej temperatury.

Zobacz pełen proces moimi oczami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *