EXPO 2023 – Kraków – Czyli wszystkie nowinki sprzętowe w jednym miejscu!

Kraków EXPO 2023 to wydarzenie dedykowane dla miłośników fotografii i filmu, które odbyło się 22-23 marca 2023 roku. Organizowane przez Foto-Plus, to wyjątkowe wydarzenie zgromadziło entuzjastów fotografii oraz profesjonalistów z branży, którzy chcieli poznać najnowsze trendy i nowości sprzętowe.

Podczas dwudniowej ekspozycji uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi modelami aparatów fotograficznych, obiektywów, akcesoriów, statywów i innych narzędzi niezbędnych w pracy fotografa. Wśród marek prezentujących swoje produkty były między innymi Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Pentax i wiele innych.

Oprócz wystawy sprzętu, uczestnicy mogli również uczestniczyć w licznych wykładach na temat fotografii i filmu, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów z branży.

Pora na wykłady…

Podczas wykładu na temat fotografii portretowej prowadzonego przez Damiana Jakowskiego, uczestnicy mogą spodziewać się poznać tajniki tworzenia magicznych i urzekających portretów. Przedstawione zostaną różne techniki i praktyki, które pomogą uczestnikom stworzyć wyjątkowe zdjęcia portretowe.Na prelekcji Kamil Głowacki podzieli się swoimi doświadczeniami i wskazówkami dotyczącymi zarządzania czasem w postprodukcji. Uczestnicy dowiedzą się, jak usprawnić swoje prace postprodukcyjne, aby skrócić czas potrzebny na ich wykonanie i czerpać większą przyjemność z pracy.

W trakcie wykładu omówione zostaną następujące zagadnienia:

  1. Wprowadzenie do postprodukcyjnego workflow: Omówienie podstawowych zasad zarządzania czasem i procesami w pracy fotografa, w szczególności w kontekście postprodukcji.
  2. Organizacja pracy: Jak efektywnie zarządzać swoim czasem i zadaniami, aby skupić się na rzeczach, które sprawiają radość i pozwalają na rozwój.
  3. Techniki przyspieszenia postprodukcji: Omówienie narzędzi i technik,

Podczas tego wykładu Malachite Meadow skupi się na psychologicznych aspektach marketingu w fotografii ślubnej. Uczestnicy dowiedzą się, jak zrozumieć i poznać swojego klienta, aby stworzyć silne relacje, uniknąć błędów w komunikacji i skutecznie sprzedawać swoje usługi. Kluczowe zagadnienia omówione podczas prelekcji obejmują:

  1. Budowanie relacji z klientem: Jak stworzyć atmosferę zaufania i zrozumienia z klientami, aby zbudować trwałe relacje oparte na wspólnych wartościach i celach.
  2. Komunikacja z klientem: Jak uniknąć błędów w komunikacji z klientem, stosując właściwe techniki komunikacji werbalnej i niewerbalnej.
  3. Indywidualne podejście do klienta.

Tego dnia mogłem uczestniczyć w wielu interesujących wykładach i spotkać się z wystawcami podczas Kraków EXPO 2023. Tego rodzaju wydarzenia są doskonałą okazją do poszerzania wiedzy, nawiązywania nowych kontaktów oraz wymiany doświadczeń z innymi entuzjastami fotografii.Zamieniając kilka zdań z wystawcami, można zdobyć cenne informacje na temat nowości sprzętowych, a także uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące aspektów technicznych sprzętu. Tego rodzaju rozmowy często są pomocne w podjęciu decyzji o zakupie nowego sprzętu czy wyborze odpowiednich akcesoriów.Fotografowanie modelek na tego typu wydarzeniach daje możliwość przetestowania sprzętu w praktyce oraz poznania różnych technik fotograficznych. W dodatku, uczestnicy mają okazję poznać i obserwować pracę profesjonalnych fotografów, co może być źródłem inspiracji i motywacji.

Podsumowanie

Jako uczestnik miałem możliwość poszerzenia wiedzy na temat najnowszych trendów w fotografii, a także zdobycia praktycznych umiejętności podczas licznych warsztatów. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. fotografia portretowa, postprodukcja czy psychologiczne aspekty marketingu w fotografii ślubnej.Podczas spacerów po hali wystawienniczej udało mi się porozmawiać z przedstawicielami różnych marek, takich jak Canon, Nikon, Sony czy Fujifilm. Poznałem najnowsze modele aparatów i obiektywów oraz uzyskałem cenne porady dotyczące doboru odpowiedniego sprzętu do moich potrzeb.

Niewątpliwie warto uczestniczyć w takich wydarzeniach, gdyż są one doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z innymi pasjonatami fotografii oraz przedstawicielami branży. To także świetna możliwość przetestowania nowości sprzętowych oraz zdobycia inspiracji do dalszego rozwoju w świecie fotografii.Wrażenia z udziału w EXPO 2023 zorganizowanym przez Foto-Plus były niezwykle pozytywne i już nie mogę się doczekać kolejnej edycji tego wydarzenia. To był naprawdę niezapomniany czas, który zdecydowanie wpłynie na moje dalsze działania jako fotografa.

Do zobaczenia za rok!

PSSS..! Jeszcze jedna ważna sprawa – nie zapomnij o specjalnych ofertach od foto plusa! – Sam skorzystałem i do mojej rodziny dołączył kolejny aparat od SONY! 🙂 – to nie jest sponsorowane 😉

Sprawdź również inne moje wpisy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *