100-Cznia | Gdańsk – Street art, street food i chillout

100-Cznia | Gdańsk – Street art, street food i chillout

Witaj w Miejskiej Oazie

Cześć wszystkim! Dziś chciałbym podzielić się z Wami moją ostatnią przygodą fotograficzną w jednym z najfajniejszych miejsc w Gdańsku – 100czni. To miejsce, które przyciąga nie tylko mieszkańców, ale i turystów szukających unikalnych wrażeń. Położone na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej, 100cznia to istny raj dla miłośników street artu, kultury miejskiej i dobrego jedzenia.

Smaki i Dźwięki Świata

100cznia to projekt łączący kontenerową architekturę, ofertę kulturalną oraz kuchnie z odległych zakątków kuli ziemskiej. Na jej terenie znajduje się kilkanaście knajpek serwujących street food z różnych stron świata, cztery bary, scena koncertowa, sklepy i punkt wymiany książek. Miejsce to oferuje również miejską plażę, plac zabaw i galerię street art’u Layup. Przez cały tydzień odbywają się tu regularne koncerty i imprezy DJskie, targi ubrań i winyli, projekcje filmowe, zajęcia jogi, warsztaty i spotkania autorskie. Cały kompleks zbudowany jest z połączonych ze sobą kontenerów cargo z odzysku, co nadaje mu wyjątkowego charakteru.

Kolorowe Zakamarki

Spędziłem tam całe popołudnie, błądząc między kolorowymi graffiti, tagami na murach i industrialnymi elementami, które idealnie komponują się z otoczeniem. Każdy zakątek tego miejsca ma swój niepowtarzalny charakter – od stref chilloutu z wygodnymi leżakami, przez food trucki serwujące pyszne jedzenie z różnych stron świata, po galerie poświęcone kulturze skate. To miejsce żyje, tętni energią, a w tle zawsze można zobaczyć charakterystyczne żurawie stoczni gdańskiej, które dodają całości niepowtarzalnego klimatu.

Powrót do Przeszłości

Jednym z moich ulubionych miejsc jest przestrzeń dedykowana latom 90. – czuję się tam, jakbym przeniósł się w czasie. Stare plakaty, kasety magnetofonowe, deskorolki i graffiti – wszystko to tworzy wyjątkową atmosferę, która sprzyja twórczości i inspiruje do robienia niesamowitych zdjęć. Ludzie przychodzą tu całymi rodzinami, ze znajomymi, żeby coś zjeść, posiedzieć na leżakach i po prostu cieszyć się chwilą. Można spotkać tu zarówno dzieci bawiące się na placu zabaw, jak i młodzież próbującą swoich sił na rampach skateparku.

Moja Perspektywa

Ja skorzystałem z okazji, żeby przetestować mój nowy aparat Sony a7c II z obiektywem Zeiss 35mm f/2.8. Muszę przyznać, że to był strzał w dziesiątkę – zdjęcia wyszły świetnie, a każde ujęcie oddaje magię tego miejsca. Aparat jest lekki i kompaktowy, co idealnie sprawdziło się w dynamicznym otoczeniu. Obiektyw Zeiss 35mm f/2.8 pozwolił mi na uchwycenie zarówno szerokich kadrów, jak i bardziej szczegółowych ujęć, podkreślając każdy detal tego niezwykłego miejsca.

Zaproszenie do Odkrywania

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić tego miejsca, gorąco polecam! To idealne miejsce na spędzenie leniwego popołudnia, zrobienie ciekawych zdjęć i po prostu oderwanie się od codzienności. Niezależnie od tego, czy jesteście fanami street foodu, miejskiej sztuki czy po prostu szukacie miejsca na relaks – 100cznia na pewno Was nie zawiedzie. Sprawdźcie również moje inne posty, gdzie dzielę się różnymi fotograficznymi przygodami i miejscami wartymi odwiedzenia.

Sprzęt fotograficzny

Zdjęcia zostały wykonane aparatem Sony a7c II z obiektywem Sony Zeiss 35mm f/2.8.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *